Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
چگونه از پدر یا مادر سالمندمان مراقبت کنیم؟ | خاک انداز
یکشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / مراقبت از بیمار در منزل یا بیمارستان / مراقبت از سالمند / چگونه از پدر یا مادر سالمندمان مراقبت کنیم؟

چگونه از پدر یا مادر سالمندمان مراقبت کنیم؟

چگونه از پدر یا مادر سالمندمان مراقبت کنیم؟

حتما روزی خواهد رسید که پدر مادر یا پدربزرگ یا مادر بزرگ شما به کمک شما نیاز خواهد داشت. ممکن است در این زمان قبول نکنند به شما یا دیگران نیاز دارند ولی واقعیت این است که آنها به شما نیاز دارند مانند زمانی که شما کودک بودید و به آنها نیاز داشتید: برای بیشتر کارهای روزمره مانند غذا خوردن, نظافت شخصی , دستشویی, و مواردی از این دست ممکن است آن روزها را از یاد برده باشید ولی میدانید که چنین روزهایی وجود داشته اند. پدر مادر یا کسانی که شما را بزرگ کرده اند و از شما مراقبت کرده اند روزی به شما احتیاج پیدا خواهند کرد تا در زمان پیری از آنها نگهداری کنید.آیا آمادگی این کار را دارید؟
اگر میخواهید این مسئولیت را خود به گردن نگیرید باید مواردی همچون بهترین آسایشگاه سالمندان و یا بهترین پرستار سالمندان در منزل را همراه با تسهیلات مورد نیاز در منزل را فراهم کنید. در غیر این صورت وقتی تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید باید خود را آماده چالشی بزرگ کنید که لازمه آن گستره ای از احساسات نسبت به طرف مقابل و موارد بسیار دیگری می باشد.
مورد اول : به خاطر بیاورید این آنها بودند که شما را به جایگاهی که اکنون هستید رساندند. سالمند که اکنون از آن مراقبت خواهید کرد سال ها تمام نیاز های شما را برایتان محیا کرده است.لالایی خواندن, عوض کردن پوشک شما, حمام کردنتان, و بسیاری مسائل دیگر.این موارد را به یاد بیاورید.
مورد دوم : آنها هر آنچه داشته اند بدون چشم داشت و منت در اختیار شما گذاشته اند.شاید بدون تجملات و در اختیار داشتن امکانات بسیاری این کارها را برای شما انجام داده اند.
مورد سوم : به خاطر داشته باشید هستی و وجود شما از آنها نشات گرفته است.آنها انتخاب کرده اند شما وجود داشته باشید و این نشانه عشق و محبت آنها نسبت به شما می باشد.
مورد چهارم : آنها تمام تلاش خود را کرده اند بهترین زندگی را برای شما فراهم کنند.این را میتوانید در گذشته آنها و سختی هایی که برای رفاه شما کشیده اند پیدا کنید.
مورد پنجم : پدر ، مادر یا پدربزرگ مادربزرگتان برای رفاه حال شما تمام تلاششان را انجام داده اند و فداکاری های بسیاری کرده اند تا زندگی بهتری برای شما فراهم کنند. آیا به نظر شما نباید این تلاش آنها را جبران کرد؟

آیا میتوانید تمام زحمات آنها را جبران کنید؟ اگر در نظر دارید آنها را به آسایشگاه سالمندان بسپارید باید بهترین آسایشگاه را برای آنها انتخاب کنید.حتما به صورت مستمر به آنها سر بزنید, سعی کنید در هفته یک الی دو بار به آنها سر بزنید و برایشان وقت بگذارید. تمام نیازهای آنها را برایشان فراهم کنید .

در صورتی که تصمیم دارید آنها را در منزل نگهداری و پرستاری کنید باید به این نکته توجه کنید که تمام احتیاجات آنها را برایشان فراهم کنید از جمله : پرستار سالمند در منزل , تخت بیمارستانی مناسب , ویلچر , برنامه غذایی مناسب و ورزش.

آنها بیش از شما رنج میبرند که محتاج کمک شما و یا دیگران شده اند ولی به زبان نمی آورند همواره به آنها محبت کنید. در طول زندگی شما آنها همواره تلاش کرده اند بهترین زندگی را برای شما فراهم کنند و حداقل حقشان در دوران پیری زندگی راحت و بدون استرس می باشد.
ابتدا باید ببینید پدر و مادرتان برای آینده خود چه برنامه ای در نظر گرفته اند با آنها درباره این موضوع صحبت کنید.

هیچ فردی دوست ندارد ناتوان ,مریض یا پیر شود و نتواند از خود مراقبت کند ولی این اتفاق برای بسیاری رخ می دهد. وقتی متوجه این اتفاقات برای والدینتان شدید دیگر برای مشورت با آنها و دانستن برنامه آنها برای آینده دیر است. ابتدا به این مسئله فکر کنید که میتوانید مسئولیت مراقبت از آنها را به گردن بگیرید؟ این مسئله را در یک جمع خانوادگی بیان کنید و اگر تصمیم بر مراقبت از آنها به شما سپرده شد زندگی خود را برای مراقبت از آنها آماده کنید. نگهداری از سالمندان در منزل میتواند تغییرات بسیاری در زندگی شما و سایر اعضای خانواده ایجاد کند.
زمانی که والدین شما به خانه شما نقل مکان میکنند برای شما و سایر خانواده تغییراتی ایجاد می شود.اگر در شرایط سنی و شغلی قرار دارید که باید فرد دیگری نگهداری از سالمند در منزل را به عهده بگیرد باید خانه و تمام زندگی تان را برای این مهم آماده کنید.تمام اعضای خانواده باید خود را با این تغییرات وفق دهند.شاید نیاز پیدا کنید تغییراتی در داخل منزل و دکوراسیون آن ایجاد کنید تا فضای بیشتری برای اعضای جدید خانواده داشته باشید. حتی ممکن است برایشان پرستار سالمند در منزل بگیرید که خود به فضایی مناسب نیاز خواهد داشت.در صورتی که تصمیم گرفته اید از آنها در آسایشگاه مراقبت شود بهتر است به دنبال محلی مناسب و با امکانات کافی بگردید.در نظر داشته باشید باید آسایشگاه در محلی باشد که آنها احساس آرامش و آسایش کنند و شما بتوانید به راحتی به آنها سر بزنید. جستجوی آسایشگاه مناسب را به روز آخر موکول نکنید تا مجبور نشوید با عجله یک آسایشگاه نامناسب انتخاب کنید.
دیدن پیری یا بیماری والدینتان بسیار سخت و دردناک خواهد بود و یکی از دشوارترین اتفاقاتی است که برایتان ممکن است رخ دهد.شما و سایر انسانها دوست دارند همواره والدینشان شاداب, جوان و سالم باشند ولی متاسفانه اینگونه نخواهد بود . گذر زمان آنها را پیر و مریض خواهد کرد و بیش از پیش نیازمند به شما خواهد نمود.سعی داشته باشید این موقعیت را از پیش مدیریت کنید تا در مقابل یک عمل انجام شده قرار نگیرید تا بتوانید به خوبی این موقعیت را مدیریت کنید و بهترین تصمیم را برای پرستاری از آنها انجام دهید. شما درخواهید یافت که آنها وقتی پیر میشوند به شما نیاز خواهند داشت وقتی متوجه این مورد می شوید زندگی خود را برای مراقبت و پرستاری از آنها آماده کنید.مراقبت از والدین و عزیزانمان حس خوبی به ما خواهد داد. این کار میتواند الگوی خوبی برای فرزند شما باید تا در زمان پیری شما او نیز از شما مراقبت و پرستاری کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*