Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
پاک کردن لکه ماژیک | خاک انداز
جمعه , ۳ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / تکنیکهای خانه داری / پاک کردن لکه ماژیک
پاک کردن لکه ماژیک

پاک کردن لکه ماژیک

پاک کردن لکه ماژیک

 

پاک کردن لکه ماژیک

پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس و پارچه :
پاک کردن لکه‌ی جوهر ماژیک زمان می‌برد، اما غیرممکن نیست. ابتدا لکه را زیر آب سرد بشویید تا بتوانید تا جایی که امکان دارد جوهر را از آن خارج کنید. سپس یک تشت را از آب گرم پر کرده و مقداری مایع شوینده عاری از سفیدکننده در آن بریزید (مقداری که شما برای شستشوی یک بلوز با دست استفاده می‌کنید) و چند قطره محلول آمونیاک نیز در آن بپاشید. بیشتر از مقدار لازم نریزید. محلول را هم زده و لباس را در آن فروببرید. با دستانتان کمی لکه را چنگ بزنید و بمالید و در نهایت بگذارید لباستان برای ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در محلول خیس بخورد.
اگر لکه خیلی مقاوم است اجازه دهید تمام شب در محلول باقی بماند و هر از گاهی کمی آن را چنگ بزنید. به زودی مشاهده می‌کنید که لکه شروع به محو شدن می‌کند. برای کمک به پاک شدن لکه ممکن است بخواهید یک محلول تازه درست کرده و یا کمی دیگر آمونیاک به آن بیفزایید.
زمانی که لکه محو شد لباس را آب بکشید، سپس در کمی دیگر مایع شوینده آن را چنگ بزنید و مطابق معمول آب بکشید. مانند هر لکه‌ی دیگری پارچه را در هوای آزاد خشک‌کنید تا اطمینان یابید که لکه کاملاً پاک شده است.
راه های پیشنهادی دیگر :
لکه را روی یک لایه کاغذ خشک کن قرار دهید و با پارچه ء نخی آغشته به الکل – بنزین یا تریلین روی آن بکشید و این عمل را چندین بار تکرار کنید.
برای پارچه های قابل شستشو از آب گرم ۴۰ درجه استفاده کنید.
 برای لکه گیری پارچه ء ابریشم از طریق محلولی از آب و چند قطره آبلیمو استفاده کنید.
همچنین می توانید از شیر استفاده کنید مقداری پنبه را با شیر آغشته کنید و روی لکه بگذارید و بعد آن را بشوئید.

برای تمیز کردن لکه ماژیک روی دیوارهایی که رنگ روغنی دارند، از این محلول استفاده کنید:
یک سطل آب گرم، یک دوم پیمانه بوراکس (borax) ، یک دوم قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک؛ حین استفاده از محلول حتماً دستکش بپوشید.(بوراکس را می توانید از مغازه های مواد شیمیایی – بهداشتی تهیه کنید.(
مخلوط یک پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک دوم پیمانه سرکه در یک سطل آب داغ نیز فرمول دیگری برای تمیز کردن سطح دیوارهای رنگ روغنی و یا کاشی و سرامیک است.
همچنین می توانید برای پاک‌کردن لکه ماژیک روی دیوار از استون استفاده کرد. این روش برای پاک کردن لکه‌های روی در و حتی دیوارهای رنگ‌شده نیز مناسب است اما هنگام استفاده از این روش روی کاغذ دیواری باید به نوع آن توجه داشت، زیرا استفاده از استون برخی از انواع کاغذ دیواری را خراب می‌کند.

پاک کردن لکه ماژیک از روی موکت :
با استفاده از ابزار های ساده موجود در منزل لکه هایی نظیر اثر ماژیک بر روی موکت را از بین ببرید.برای این کار شما نیاز به موارد زیر خواهید داشت :

  • دستمال نخی
  • الکل سفید
  • اسپری مو
  • مسواک نرم

در مرحله اول باید دستمال نخی را به الکل آغشته کنید و به روی لکه ضربه بزنید ، باید توجه داشته باشید که نباید به حالت رفت و برگشت دستمال را به روی لکه بکشید چون باعث پخش شدن بیشتر لکه خواهد شد. دستمال را به روی لکه گذاشته فشار دهید و سپس آن را بر دارید آنقدر این کار را ادامه دهید تا دیگر جوهری جذب دستمال نشود. در این مرحله باید با یک دستمال نخی خشک به روی لکه ضربه بزنید تا خیسی آن کمی گرفته شود. سپس اسپری مو را روی لکه بزنید باید توجه داشته باشید که اسپری مو فاقد روغن باشد چون ترکیب الکل و روغن موجود در اسپری مو ممکن است به موکت شنا آسیب بزند. زمانی که اسپری را روی لکه پاشیدید بلافاصله با مسواک روی لکه حرکت دورانی ایجاد کنید. با انجام این مراحل شما می توانید به راحتی لکه را از موکت پاک کنید اما برای لکه های قدیمی تر شما باید این مراحل را چندین بار انجام دهید.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*