Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم | خاک انداز
جمعه , ۳ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / راهنمای خرید لوازم / نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم
نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم

نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم

نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم

 

نکاتی در مورد خرید لوازم یدکی دست دوم

بی شک صنعت تولید خودرو یکی از بزرگ‌ترین صنایع محسوب می‌شود، به همین دلیل پس ماند‌های زیادی دارد. کسب و کار فروش لوازم یدکیدست دوم، منابع خود را از اسقاط کردن خودروهای قدیمی تامین می‌کند. ممکن است تا ۷۰٪ قطعات خودروهایی که دیگر استفاده نمی‌شود، قابل استفاده باشند؛ قطعاتی مثل قسمت‌هایی از بدنه یا سپر، رینگ‌ها، موتور، گیربکس و قطعات الکترونیکی. خرید لوازم یدکی دست دوم خودرو می‌تواند فواید زیادی داشته باشد، اما هنگام خرید آن‌ها، باید به نکاتی توجه کنید. 

نکات مثبت

استفاده از لوازم یدکی دست دوم روش خوبی برای صرفه‌جویی در مخارج نگهداری و تعمیر خودرو است. لوازم یدکی دست دوم ارزان است و ممکن است قیمت‌شان از ۲۰ تا ۸۰ درصد کمتر از لوازم یدکی نو باشد. هم‌چنین استفاده از لوازم یدکی دست دوم برای محیط زیست مفید است، زیرا به این شکل زباله‌ی صنعتی کمتری تولید می‌شود. به‌علاوه، تولید لوازم یدکی جدید هم محیط زیست را آلوده می‌کند. از لحاظ دسترسی، در هر منطقه‌ای از شهر یک فروشگاه لوازم یدکی دست دوم وجود دارد و دسترسی به آن‌ها کار ساده‌ای است. 

نوع قطعات

خرید لوازم یدکی دست دوم نکات مثبت زیادی دارد، اما اگر در خرید آن دقت نداشته باشید، ممکن است متحمل ضرر هم بشویم. برای مثال، باید دقت کنید که لوازم یدکی که می‌خرید، برای خودرو شما قابل استفاده باشد. اگر اطلاعاتی مثل سال تولید، نوع موتور، نوع گیربکس و اطلاعاتی که فروشنده در مورد خودروی‌تان درخواست می‌کند را به درستی به او بدهید، فروشنده می‌تواند براساس این اطلاعات، قطعه‌ی مورد نظر شما را در اختیار‌تان قرار دهید.

 

نکاتی-در-مورد-خرید-لوازم-یدکی-دست-دوم_ _khakandaz.com , sap, خاک انداز.jpg

عمر لوازم یدکی دست دوم 

عمر و تعمیری بودن لوازم یدکی دست دوم، در کارایی آن نقش مهمی دارد. عمر لوازم یدکی نباید بیش از ۳ سال باشد و اگر تعمیر شده، باید آن را بررسی کنید تا این کار به درستی انجام شده باشد.

اصل یا تقلبی بودن

تولید لوازم یدکی تقلبی کار ساده‌ای است. البته معمولا شناسایی کردن لوازم یدکی تقلبی خیلی سخت نیست، اما اگر در این امر اشتباه کنید، ممکن است برای‌تان گران تمام شود. اگر ظاهر قطعه‌ی مورد نظر با قطعه‌‌ی قبلی که داشتید تفاوت زیادی دارد یا نشان تجاری آن یکی نیست، می‌توانید مطمئن باشید که تقلبی است. 

رنگ

اگر قصد دارید قسمتی از بدنه‌ی خودرو را دست دوم بخرید، باید به رنگ آن توجه زیادی داشته باشید. معمولا رنگ بدنه‌های دست دوم با رنگ بدنه‌ی خودروهای نوتر، متفاوت است. بهتر است در این خصوص با نقاش خودروی‌تان مشورت کنید. 

نگهداری و تعمیر خودرو هر روز گران‌تر می‌شود و استفاده از لوازم یدکی دست دوم، می‌تواند تا حد زیادی این هزینه را کاهش دهد. با این‌حال، رعایت این نکات هنگام خرید لوازم یدکی دست دوم ضروری است. 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*