Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
راهنمای خرید ظروف استیل | خاک انداز
یکشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / راهنمای خرید لوازم / راهنمای خرید ظروف استیل
راهنمای خرید ظروف استیل

راهنمای خرید ظروف استیل

راهنمای خرید ظروف استیل
برای خرید و استفاده از ظروفی مانند قابلمه استیل و ماهیتابه استیل و یا دیگر ظروف استیلی که در پخت غذا از آ«ها استفاده میشود نیاز است موارد زیر را بدانید.
فولاد ضد زنگ یا Stainless Steel که در ایران آن را به نام مختصر «استیل» می‌شناسیم…
این ظروف از ترکیب آهن و فلزات دیگر ساخته شده‌اند و بسیار با دوام و درمقابل فرسودگی مقاوم‌اند. نگهداری ظرف استیل نسبت به انواع آلومینیومی و مسی ساده‌تر است زیرا به ساییدن و برق انداختن نیاز ندارد.
راهنمای خرید ظروف استیل
این ظرف‌ها زنگ نمی‌زنند اما رسانای حرارتی خیلی خوبی نیستند و حرارت را به طور یکنواخت منتقل نمی‌کنند به همین دلیل هنگامی که بر روی شعله مستقیم قرار می‌گیرند، بعضی از قسمتهای آن داغ‌تر می‌شوند و غذا را باید مرتب در آن‌ها هم زد تا یکنواخت حرارت ببیند.
برای انتقال بهتر گرما در بعضی از انواع جدید‌تر این ظروف یک صفحه از جنس مس یا آلومینیوم در زیر ظرف قرار داده شده است.
هر چقدرضخامت این صفحه بیشتر باشد، تقسیم حرارت بهتر انجام می‌گیرد.
هنگام خرید توجه کنید که صفحه مذکور موجود باشد و قطر آن از ۳ میلیم‌تر کمتر نباشد.
تولید کنندگان این ظروف هشدار می‌دهند که غذاهای اسیدی( مثل گوشت، گوجه فرنگی، آلو، چغندر و… و نمکی )برای مدت طولانی در ظروف استیل نگهداری نشوند.
ظرفهای بزرگی که بیشتر برای جوشاندن مایعات به کار می‌روند نیازی به پخش کننده حرارتی ندارند و فاقد چنین صفحه‌ای هستند.
برای تولید ظروف استیل نچسب، روش خاصی برای ایجاد یک رویه زبر روی فلز به کار می‌رود تا روکشی که خاصیت نچسب دارد بر روی آن قرار گرفته و به خوبی محکم شود.
منبع: خاک انداز(khakandaz.com)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*