Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
راهنمای خرید شیرآلات ایرانی یا خارجی | خاک انداز
یکشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / راهنمای خرید لوازم / راهنمای خرید شیرآلات ایرانی یا خارجی
راهنمای خرید شیرآلات ایرانی یا خارجی

راهنمای خرید شیرآلات ایرانی یا خارجی

شیرآلاتازچهجنسیساختهمیشوند؟

به طور کلی شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج یا سرب خشک ساخته می شوند و تنها روکش های آنها است که شیر-آب .., sap-c.irتفاوت های ظاهری در آنها ایجاد می کند. از میان این دو جنس، برنج بهتر از سرب خشک عمل می کند؛ چرا که سرب خشک پس از مدتی به خورد آب می رود و برای کسی که از آن شیر آب مصرف خوراکی دارد مضر است و به بدن آسیب می رساند. ایراد دیگر آن هم این است که خیلی سریع تر از جنس برنجی از بین می رود و شکسته و پوسیده می شود. بعد از جنس فلز مورد استفاده در شیرآلات، آبکاری دارای اهمیت فراوان است که می تواند در مقاومت شیر تأثیر بسزایی داشته باشد و هرچه کیفیت آبکاری بهتر باشد، شیرآلات دیرتر فرسوده می شوند. مثلاً اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت. انواع روکش هایی که برای شیرآلات کاربرد بیشتری دارند عبارتند از: برنج، برنز، مس و استیل که از میان این ها اگر استیل، استیل استایلنس اصلی باشد، از دیگر جنس ها بهتر است؛ چرا که هم مقاومت بهتری در برابر پوسیدگی دارد و هم به دلیل ظاهرش کمتر لکه های آب را نشان می دهد و از لحاظ زیبایی هم، برای خانم هایی که به این لکه های کوچک روی شیر آب حساسند، بسیر مناسب تر است. سایر موارد هم مثل برنز یا مس تنها آبکاری برنز و مس هستند و بیشتر جنبه تنوع بخشی دارند و شاید به علت رنگ زردی قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریدارها بدهند.

راهنمایخریدشیرآلاتساختمان

آب حیاتی ترین ماده در زندگی آدمی است و از ابتدای خلقت تاکنون یکی از موارد غیرقابل حذف از زندگی انسان ها بوده است. همانطور که کیفیت آب مصرفی برای هر فردی اهمیت فوق العاده بالایی دارد، کیفیت و زیبایی شیرآلات مورد استفاده در هر منزلی هم مهم و ضروری است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیشترین مصرف آب شهری مربوط به مصرف آب خانگی می باشد و موثرترین اقدام در جهت کاهش مصرف و استفاده درست از آب، انتخاب صحیح و استفاده از تجهیزات و شیرآلات مناسب است.

طراحی،مهمترینعاملخرید

با وجود مدل های زیبایی که در مغازه های خیابان شیراز )بورس شیرآلات ( وجود دارد، به گفته فروشندگان انگار این روزها تنها ملاک خریدار برای انتخاب شیرآلات طراحی های متنوع و زیبای آنها است؛ چرا که تقریباً تمام شیرآلات، چه ایرانی و چه خارجی از حد مناسبی از کیفیت و مرغوبیت برخوردارند و در واقع تفاوت آنچنانی هم در قیمت با یکدیگر ندارند.

این طراحی های جذاب، الهام گرفته از طبیعت هستند؛ مدل هایی که شباهت های بسیاری به پرندگانی چون پنگوئن دارند مدل های متنوع دیگری که تداعی کننده آثار تاریخی معروف جهان هستند. حتی یک مدل بسیار زیبا و پرفروش هم وجود دارد که برگرفته از یک بادبزن ساده چینی است. تمام این ها به خلاقیت طراحان بر می گردد و به نظر می رسد امروزه مهمترین ملاک خریدارها قرار گرفته است. هرچند مدل های تک و سفارشی هم وجود دارند که برای مشتریان خاص ساخته می شوند. مثلاً یک تک دوش سفارشی به تنهایی در حدود ۵ میلیون تومان به فروش می رسد؛ چرا که با نگین های گران قیمت تزئین شده است و به سفارش یکی از معروفترین برندهای دنیا همچون جسی یا دنیل ساخته شده اند.

ازگذشتهتابهامروز

عمده ترین تغییر شیرآلات از گذشته تا به امروز این است که شیرهای امروزی قابلیت هایی برای کاهش مصرف آب و تنظیم راحت تر آب دارند. درگذشته شیرها بیشتر به شکل توپی یا پروانه ای بودند و کنترل میزان آب خروجی آنها کمی سخت بود، اما امروزه دیگر شیر پروانه ای یا توپی ساخته نمیشود، مگر در مدل های تزئینی که بیشتر برای نوستالژیک بودنشان هنوز به بازار ارائه می شوند و جای آنها را شیرهای اهرمی گرفته اند. شیرهای اهرمی هم علاوه بر اینکه کاهنده مصرف آب هستند، باز و بسته کردنشان راحت تر از مدل های قدیمی تر است و اگر خراب شوند باز کردن و تعمیر آنها توسط خود فرد نسبت به مدل های توپی راحت تر انجام می شود.

در مورد دوش ها هم می توان گفت دوش های امروزی تجهیزاتی دارند که شما می توانید به وسیله آنها میزان خروج آب را در چند درجه مختلف تنظیم کنید و اندازه ارتفاع دوش ها هم قابل تنظیم در هر ارتفاعی هستند، درحالی که درمدل های پیشین شما در نهایت می توانستید آنها را در دو میزان کم و زیاد تنظیم کنید.

ایرانیبخریمیاخارجی؟

در مورد شیرآلات نمی توان به قطعیت گفت که کدام جنس خارجی بهتر از دیگری است؛ چرا که تمام شرکت ها اعم از اروپایی یا آمریکایی سفارش محصولاتشان را به کشور چین می دهند و چین تحت لیسانس این شرکت های اصلی به تولید محصول می پردازد. در کنار این محصولات، خود چین هم محصولاتی دارد که تا حدی کیفیت پایین تری نسبت به محصولات مشابه دارند، اما باز هم می توان گفت تفاوت فاحشی با نمونه های تحت لیسانس ندارند. در این میان حتی بعضی از شرکت های ایرانی هم قطعات را از چین وارد و تحت لیسانس یک شرکت اروپایی آنها را مونتاژ می کنند و با پنج سال خدمات پس از فروش به بازار عرضه می نمایند.

یکمدلخاص

یکی از جدیدترین مدل هایی که این روزها در بازار شیرآلات پرطرفدار است و نظر خیلی از خریداران را جلب می کند، دوش های دارای ماساژور هستند که کاملاً مانند جکوزی عمل می کنند. این دوش ها دارای یک صفحه به موازات لوله اصلی دوش هستند که روی این صفحه چندین دوش کوچک متحرک قرار گرفته اند که با فشار آب محل شست و شو را ماساژ می دهند و شدت آب نیز در آنها قابل کنترل است.

مطلب بیشتر : http://mag.khane.com/various/iranian_goods

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*