Warning: include(/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12

Warning: include(): Failed opening '/home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets/widget-posts.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sapcoir/public_html/wp-content/themes/sahifa-wpcity/includes/widgets.php on line 12
آگلونما ماریا – MARIA CHINESE EVERGREEN | خاک انداز
جمعه , ۳ فروردین ۱۳۹۷
مطالب جدید
خانه / گلها و گیاهان زینتی و آپارتمانی / آگلونما ماریا – MARIA CHINESE EVERGREEN
آگلونما ماریا  –  MARIA CHINESE EVERGREEN
aglaonema maria_گل آگلونما ماریا_khakandaz.com

آگلونما ماریا – MARIA CHINESE EVERGREEN

آگلونما ماریا_MARIA CHINESE EVERGREEN 
 نام علمی گل
AGLAONEMA MARIA
خانواده گل 
گلشیپوریان _ ARASEAE
بومی منطقه
جنگلهای انبوه گرمسیری و مردابهای جنوب شرقی آسیا از شرق
به بنگلادش و فیلیپین و از شمال به جنوب چین 
گلهای دیگر 
Silver queen , Aglaonema commutatum 
خاک مناسب گل
تصویر گل آگلونما ماریا
خاک برگ 
 میزان آبیاری و رطوبت
کمی خشک
دمای مناسب محیط
۲۰ درجه سانتیگراد
نور مناسب محیط
نور کم
گل آگلونما ماریا گیاهی همیشه سبز و پایا با برگهای زینتی می‌باشد برگهای آن (مستطیلی نیزه‌ای )می باشد اندازه برگها بر حسب گونه بطول ۲۵ سانتیمتر و پهنای ۱۲ سانتیمتر نیز می‌باشد ارتفاع گل آگلونما ماریا برحسب گونه تقریباً بین ۲۰تا ۴۰ سانتیمتر در سطح فوقانی خود تغییر می‌کند دارای نقاط و یا لکه‌های سبز تیره می‌باشد. گلهای گل آگلونما ماریا  سفید و در تابستان آشکار می‌شود. میوه‌های آن قرمز رنگ می‌باشد.
" گل آگلونما ماریا ا" دارای برگ هایی نیزه ای شکل، براق ، به رنگ سبز تیره است. این رقم دارای ترکیب می باشد با بلورهای نقره ای تزئین شده است. گل آگلونما ماریا دارای گل سفید کوچک می باشد که به صورت پراکنده دیده میشوند. این گونه رشد آهسته تری نسبت به ارقام دیگر آگلونما دارد .
از قرار دادن گل آگلونما ماریا در مقابل نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید. با وجودی که گل آگلونما ماریا نسبتاً به مکانهای تاریک مقاوم است از قرار دادن دائمی آن در چنین مکانهایی اجتناب کنید. گل آگلونما ماریا در مقابل دود و گاز حاصله از شوفاژ حساس است و به سرعت برگهای پائینی خود را از دست می‌دهد.
گل آگلونما ماریا به رطوبت جو نیازمند است بنابراین در تابستان گیاه را با آب اسپری نمائید. از آبیاری زیاد بویژه در زمستان خوداری نمائید .
درجه حرارت زمستان باید ۱۵-۱۳ درجه سانتیگراد باشد
تکثیر گل آگلونما ماریا  بوسیه قلمه :در بهار می‌توان قلمه‌هایی از ساقه گل آگلونما ماریا گرفته و در مخلوطی از ماسه، پیت در دمای ۲۱-۱۸ درجه سانتیگراد کاشت .
اطلاعات کلی درباره جنس آگلونما را میتوانید در صفحه "آگلونما" بخوانید

 

 

 

 

 تصاویر نمونه برای این گل
 
معرفی گلهای دیگر از همین جنس
آگلونما
آگلونما پاتایا
آگلونما نیتیدوم
آگلونما پیکتوم
       
 معرفی گلهای دیگر از این خوانواده
……………
……………
……………
……………
……………
……………
……………
……………

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*